Teknoloji

YouTube’un reklam engelleyici yasağına sürpriz çözüm: Windows Phone geri döndü

Microsoft’un Windows Phone işletim sistemi yıllardır desteklenmiyor. Ancak taşınabilir işletim sistemini içeren farklı bir numara, insanların YouTube’daki videoları reklamsız izlemesine yardımcı olabilir.

Ağustos ayında Google’ın, YouTube’un web sitesindeki resimleri görüntülemek için reklam engelleyicileri kullanan kişilere karşı daha agresif bir tavır aldığına dair raporlar ortaya çıktı. İnsanlara sitedeki reklamları izlemeleri veya YouTube Premium aboneliği için ödeme yapmaları gerektiğini bildiren bir uyarı kutusunun sık sık görüntülenmesine ek olarak, bir reklamın başlamasına ne kadar süre kaldığını göstermek için kutunun sağ üst köşesine bir geri sayım sayacı yerleştirildi. sitede çalışıyor.

Windows Central tarafından bildirildiği üzere, “ Endermanch” olarak bilinen bir X kullanıcısı, birkaç gün önce YouTube’un sitesinde reklam engelleyici uyarısını atlamak için olası bir çözüm sunan bir not yayınladı. Bu çözüm, Chrome için bir kullanıcı aracısı değiştirici uzantısının indirilmesini içerir.Çok sayıda üçüncü taraf değiştirici mevcuttur ve Google’ın bile Chrome mağazasında bir değiştiricisi vardır.

Uzantıyı indirip Chrome tarayıcınıza yükledikten sonra kullanıcılar Chrome’daki kullanıcı aracısını kullanabilir Windows Phone’a aktarılabilir. Temel olarak bu sistem, YouTube sitesine göz attığınızda web tarayıcınızın Windows Phone’da olduğunu söyler. Bilinmeyen bir nedenden ötürü, YouTube sitesi görüntüleri Windows Phone’da görüntülerken bir istisna yaşıyor ve bu nedenle bu reklam engelleyici uyarısını göstermiyor.

Muhtemelen Google, Windows Phone’un neredeyse ölü bir işletim sistemi olduğundan, bu işletim sistemi için YouTube reklam engelleyicisini yapılandırmasına gerek olmadığını düşünmüş olabilir. Elbette artık bu kullanıcı aracısı uzantısı hilesi yayınlanıp kullanıldığına göre, Google’ın bu güvenlik açığını oldukça hızlı bir şekilde kapatmasını bekleyebiliriz.

selendihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu