Haber

Şırnak’ta operasyonda 2 terörist daha etkisiz hale getirildi

Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde dün başlatılan operasyonda 2 terörist daha etkisiz hale getirildi. Operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 olurken, çatışmada 2 jandarma görevlisi şehit oldu, 1 güvenlik görevlisi ve 1 jandarma ağır yaralandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı ve Şırnak İl Jandarma Komutanlığı komuta ve idaresinde J-SİHA, Atak taarruz helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı jandarma özel harekât (JÖH), jandarma komandoları ve Bestler Dereler bölgesinde istihbarata dayalı nokta operasyonuna güvenlik görevlileri katıldı. Dün 1 teröristin silahıyla etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

Devam eden operasyon kapsamında, arazi arama çalışmaları sırasında mağarada mahsur kalan bir grup teröristle sıcak temas sağlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Çatışma sonucunda 2 terörist daha silahlarıyla etkisiz hale getirildi. Operasyonda toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda 2 jandarma personelimiz, 1 güvenlik korucumuz ve 1 jandarmamız şehit oldu.” personel ağır yaralandı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılar. Personelimize acil şifalar diliyoruz. Bölgede operasyonlar devam ediyor.”

haber-taskopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu