Haber

Öğrenci abonelik ücretleri belirlendi mi? 2023 öğrenci aboneliğiniz ne kadar olacak?

Yarın yapılacak UKOME toplantısı öncesinde tarafların yüzde 45 ve üzeri zam konusunda anlaştıkları iddia edildi. Vatandaşların abonelik fiyatlarına yaptığı zam araştırılıyor. Öğrenci ve normal abonelik ücretlerinde ne kadar artış olacağı merak konusu oldu. Geçen ay toplu ulaşım zammı gündemiyle bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım ve Uyum Merkezi (UKOME), tarafların anlaşmaya varamaması nedeniyle karar alamadı. Peki öğrenci abonelik fiyatları belirlendi mi? 2023 öğrenci aboneliğiniz ne kadar olacak? Detaylar burada…

ÖĞRENCİ ABONELİK ÜCRETLERİ BELİRLENMİŞ MİDİR?

27 Temmuz Perşembe günü yapılan UKOME toplantısında İBB yüzde 57, taksiciler yüzde 100 zam talep etti. Ancak her iki teklifi de fazla bulan bakanlık temsilcileri yüzde 40’lık zam önerdi. Tarafların anlaşamaması nedeniyle zam Ağustos ayına ertelendi. UKOME’nin bir sonraki toplantısı 8 Ağustos Salı günü saat 11:00’de yapılacak. Halk TV’de yer alan habere göre, bakanlık ve İBB temsilcilerinin yüzde 45 ve üzeri zam konusunda anlaştıkları iddia edildi.

2023 ÖĞRENCİ ABONELİĞİ NE KADAR OLACAK?

Yüzde 45’lik zam kabul edilirse aylık abonelikler 777 TL’den 1.126 TL’ye, öğrenci abonelikleri 140 TL’den 203 TL’ye, tam biletler 9,90’dan 14,35 TL’ye, öğrenci biletleri 4,83 TL’ye kadar değişiyor. 7 TL’den 7 TL’ye, taksi indi-bindi 40 TL’den 58 TL’ye.

İETT ARTIŞI NE KADAR GELECEK?

Geçen ay toplu ulaşım zammı gündemiyle bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım ve Uyum Merkezi (UKOME), tarafların anlaşmaya varamaması nedeniyle karar alamadı. Toplu ulaşımda yüzde 57 zam isteyen İBB ile yüzde 40 zam teklif eden bakanlık temsilcileri orta yolu buldu. Yarın yapılacak UKOME toplantısı öncesinde tarafların yüzde 45 ve üzeri zam konusunda anlaştıkları iddia edildi. Yüzde 45 zam kabul edilirse tam bilet 14,35 TL, öğrenci 7 TL olacak. Aylık abonelik 1.126 TL’ye, öğrenci abonelik 203 TL’ye çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu