Haber

İzmir Narlıdere’de imar yapılarına karşı mücadele sürüyor

İZMİR (İGFA) – İzmir’in incisi Narlıdere’de kaçak, plansız ve imarsız uygulamalara karşı çalışmalar sürüyor. Belediye grupları tarafından tespit edilen kaçak yapılar, yasal süreçleri tamamlandıktan sonra tek tek yıkılıyor.

Son olarak tahliye işlemlerinin tamamlanmasının ardından Narlıdere Belediyesi ekipleri, Limanreis Mahallesi’nde sahilde bulunan 3 katlı kaçak yapıyı yıktı.

Narlıdere Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi yıkım destek ekipleri tarafından yasa ve yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştirilen yıkımın ardından bölgedeki moloz kaldırma çalışmaları da tamamlandı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından söz konusu alanın imar planlarına uygun olarak düzenleneceğini ve kaçak kaçak yapıların ihalelerle yıkımına devam edileceğini bildirdi.

İnsan ve çevre sağlığını tehdit ediyor

Narlıdere Belediyesi olarak kaçak ve imarsız yapılarla mücadeleye devam ettiklerini belirten Lider Engin, “Kaçak, imarsız ve ruhsatsız, kontrolsüz yapılan inşaatlar hem insan hem de çevre sağlığını tehdit ediyor. İmar, bilim ve sağlık kurallarına uyulmadan yapılan, hangi malzemeden ve hangi özelliklerde yapılmadığı yapılan bu prosedürel yapılar telafisi mümkün olmayan sonuçlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Sağlıksız, niteliksiz ve hukuka aykırı yapılan yapıların toplumsal fayda ve şehircilik ilkelerine uygun olmadığını vatandaşlarımıza şiddetle hatırlatırız. Narlıdere Belediyesi olarak bu konuda hassasiyet göstermeye ve imar dışı yapılarla mücadele etmeye devam edeceğiz.”

yuregir-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu