Haber

Hindistan ve Japonya, Hint-Pasifik bölgesindeki ortaklığın önemini vurguluyor

Hindistan Dışişleri Bakanı Subrahmanyam Jaishan Kar ve Japon mevkidaşı Hayashi Yoshimasa, Hindistan-Japonya ortaklığının “kapsayıcı, kurallara dayalı, açık ve müreffeh bir Hint-Pasifik bölgesi” sağlamadaki rolünü vurguladılar.

ANI News’in bildirdiğine göre, Jaishankar ve Hayashi, Yeni Delhi’deki 15. Hindistan-Japonya Dışişleri Bakanları Stratejik Diyalog toplantısında bölgesel ve küresel çıkarları tartıştı.

Bakanlar, “kapsayıcı, kurallara dayalı, açık ve müreffeh bir Hint-Pasifik bölgesi” için Hindistan-Japonya ortaklığının değerine işaret ederek, sahip olunan yan kuruluşu ortak maliyetler ve ilkeler çerçevesinde ilerletmenin gerekliliğini vurguladılar.

Yarı iletkenler, esnek tedarik zincirleri ve dijital kamu altyapısı gibi değerli ve gelişmekte olan teknolojilerdeki potansiyel iş birliği alanlarını tartışan ikili, savunma ve güvenlik alanlarında iş birliğinin güçlenmesinden duydukları memnuniyeti de dile getirdi.

Avustralya, Hindistan ve Japonya’nın geliştirdiği Dörtlü Güvenlik Diyaloğu (Dörtlü İttifak) dahil olmak üzere Hint-Pasifik’te bölgesel katılıma katkıda bulunan sistemler çerçevesinde işbirliğini geliştirmenin yollarını tartışan ikili, G20 ve G7 dönem başkanlıkları hakkında görüş alışverişinde bulundu. ABD liderliğinde Çin’e karşı. kurmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu