Haber

HÜDA PAR Üyeleri İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etmek İçin ABD’yi Hedef Aldı

Bir grup HÜDA PAR üyesi, İsrail’in Gazze baskınlarına destek veren ABD’yi protesto etti.

ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, “Mescid-i Aksa serbest kalana kadar Aksa seldir” yazılı pankart açtı. Filistin bayrakları taşıyan grup, ABD aleyhine sloganlar attı.

Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından grup adına açıklama yapan HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı İsa Güvendik, halkı İsrail’in zulmüne karşı sessiz kalmamaya davet etti.

Müslümanların rahat olmadığı topraklarda İsrail ve destekçilerinin bundan sonra asla huzur bulamayacaklarını kaydeden Güvendik, “Asla sessiz kalmayacağız. Bu zulüm bitene kadar sessiz kalmayacağız. Sessiz kalanlar ve teröre destek verenler var.” Bir de mazlumun yanında olduğunu haykıran, mazlumun yanında olmaktan vazgeçmeyenler var.” . Biz buyuz.” dedi.

Güvendik, ilk günden beri zalimlerin ABD’ye, Avrupa’daki zalimlere güvendiğini belirterek, “Ama şükürler olsun ki artık biz dünya Müslümanları hep birlikte diyoruz ki, ‘Biz Allah’a güvendik. Biz müminlere güvendik. ” sözlerini kullandı.

ABD’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Güvendik, “ABD nasıl ki dün Afganistan’dan çıkmak zorunda kaldıysa, Allah’ın izniyle bir gün mutlaka Filistin’den de çıkacaktır. Müslümanların nasıl direndiğini, nasıl birlikte hareket ettiğini, nasıl hareket ettiğini görecekler. sinirleniyorlar.” Sanki konuşuyordu.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu