Haber

Hizbullah: Gazze’ye saldırıları durdurmak için ABD’ye saldırmak şart

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Naim KasımWashington’u bölgedeki sivillerin öldürülmesine katılmakla suçladı ve ABD’ye yönelik saldırıların Gazze Şeridi’nde saldırganlığı durdurmanın anahtarı olduğunu söyledi.

İsrail’e sivillere saldırmayı durdurma çağrısı

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Naim KasımLübnan’daki Hizbullah hareketi İsrail’i sivillere ilk saldıran taraf olmakla suçladı ve İsrail güçlerinin sivillere saldırmayı bırakması halinde hareketin de aynısını yapacağını söyledi.

KasımAçıklamasında şu ifadelere yer verdi:

İsrail sivilleri öldürmeye başlayıncaya kadar asla siviller hedefimiz olmadı. İsrail kendisini askeri hedeflere saldırmakla sınırlandırsın diye İsrail halkını hedef haline getirdik. İsrail sivillere saldırmayı bırakırsa biz de aynısını yapacağız.

‘Ortadoğu’da çatışmalar büyüyebilir’

Genel Sekreter Yardımcısı Naim KasımAçıklamada, Ortadoğu’daki çatışmanın genişlemesini göz ardı etmediklerini, bunun Gazze Şeridi’ndeki durumun gelişmesine ve İsrail’in genel bir savaş başlatma kararına bağlı olduğunu, bu hamlenin esasen bir karar olduğunu söyledi. Sınırlama planı.

KasımAçıklamasını şu cümlelerle sürdürdü:

Savaşın yayılması açısından bu olasılık mevcuttur. Bu, Gazze’deki savaşın gelişimi ve İsrail’in bu genel savaşı başlatma kararıyla ilgilidir.

KasımÖldürülen sivil sayısının her geçen gün arttığını, Hizbullah’ın saldırılara karşılık vermek ve İsrail eylemlerini caydırmak için bir planı olduğunu ancak kararın verildiğini belirtti. savaş alanında verilecek“söylüyor” Eğer saldırıya uğrarsak kendimizi savunmak ve tüm gücümüzü kullanmak zorunda kalacağız” ekledi.

KasımAçıklamada, Hizbullah’ın şu anda Filistin Hamas hareketinin kaybetmesi halinde İsrail’le açık bir savaş başlatma olasılığını tartışmadığını söyledi. Bu şu anda tartışmadığımız bir konu. Zamanı geldiğinde bir karar vereceğiz. Şimdi kırmızı çizgileri konuşmanın zamanı değil” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu