Ekonomi

Varank’ın TOGG paylaşımı sosyal medyada gündem oldu

BURSA (İGFA) – Bakan Varank, Ramazan Bayramı namazını Bursa Ulu Camii’nde kıldı. Vatandaşların ve gazetecilerin bayramını kutlayarak, simit ve kestane ikramında bulundu.

Varank, Bursa seçim bölgesinde kullandığı 16 BRS 99 plakalı Togg’u yıkadı. AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan ile birlikte Togg’u yıkarken çekilen görüntüleri ‘Bayram temizliği’ mesajıyla paylaştı.

Gazeteciler, Bakan Varank’a Bursa Ulu Camii’nde bayram namazından çıkarken sosyal medyada gündem olan o görüntüleri sordu.

GELENEKLERE UYUYORUM

Bursa’da araç temizliğinin bayram temizliği gibi bir gelenek olduğunu hatırlatan Bakan Varank, şunları söyledi:

Bunlar biraz şaka gibi ama bayram saflığının, başta annelerimiz olmak üzere kadınlarımızın geleneklerinde değerli bir yeri var. Bursalıların arabalarıyla nasıl bir bağları olduğunu biliyorum. Tatilden önce arabalarını yıkadıklarını biliyorum. Bir Bursalı hemşehrim olarak neredeyse uydum. Arabamızı yıkadık, bayram temizliğimizi yaptık.

Türkiye YÜZYILININ İŞARETİ: Tabii ki Türkiye’nin arabası Bursa’dan. Hemşehrilerimiz Bursa sokaklarında Türkiye’nin Otomobilini görünce gerçekten çok seviniyor. Yüzlerinde ve gözlerinde ki gururu görebilirsiniz çünkü Türkiye böyle bir görevi başarmıştır. 21 yıldır Türkiye’de taş üstüne taş koymanın derdindeyiz. Bu tür hizmetler ve bunun gibi başarılar sayesinde aziz Milletimize bugüne kadar yaşattık. Bundan sonra da Allah’ın izniyle yaşamaya devam edeceğiz. Bu aziz milletin birlikte üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur. Yüzyılın alametlerinde bulduğumuz gazı Türkiye’nin arabasına ve Karadeniz’e indirerek bunu yapmaya devam edeceğiz. Türkiye Asrını aziz milletimizle birlikte inşa edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu