Haber

Eskişehir’de 600 milyon liralık tefecilik operasyonu

ESKİŞEHİR’de 2 kişinin tutuklandığı, 1 kişinin ise adli kontrolle serbest bırakıldığı tefecilik soruşturmasını genişleten jandarma ekipleri, 3 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Örgüt kurarak tefecilik yapmakla suçlanan 6 şüphelinin, 66 kişiden 600 milyon liranın üzerinde haksız menfaat elde ettiği belirlendi.

İl Jandarma Komutanlığı, geçtiğimiz hafta bazı şüphelilerin yüksek faizle kredi vererek tefecilik yaptığının öğrenilmesi üzerine harekete geçti. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, ‘Şehit Jandarma Teğmen Şafak Evran’ adı verilen operasyonda MT, YT ve MT’yi evlerinde yakaladı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 6 milyon liralık banknot, 1 fotokopi, 1 milyon 500 bin liralık tapu, 95 boş senet, 13 fişek, kelepçe, 3 bin 110 lira ve 3 cep telefonu ele geçirildi. 2 Kasım’da adliyeye sevk edilen şüpheliler MT ve YT tutuklanırken, MT adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

OPERASYON GENİŞLETİLDİ; 3 GÖZALTI DAHA

KOM ekiplerinin genişlettiği soruşturma kapsamında 3 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 7 bin 950 lira, mağdurlara ait 14 tapu, 13 boş senet, 2 av tüfeği, 6 fişek ve 5 cep telefonu ele geçirildi. İfadelerinin ardından 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

600 MİLYON LİRA HAKSIZ KAZANÇ

Jandarma ekiplerinin yaptığı incelemede şüphelilerin senetle borç verdikleri, cebir ve şiddet kullanarak borçları çoğalttıkları, mağdurların taşınmaz ve araçlarına el koyarak tefecilik yaptıkları, 100.000 liranın üzerinde haksız menfaat elde ettikleri belirlendi. Bu formüllerle 66 kişiden 600 milyon lira.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu