Haber

Efsane Film İlk Gösterimini Çorum’da Yaptı

Dünyanın merkezinde ‘Efsane’ sineması galası

ÇORUM – Başrollerini ünlü oyuncular Ahmet Kural ve Cengiz Bozkurt’un paylaştığı ‘Efsane’ filminin galası Çorum’da yapıldı.

Çorumlu sinemaseverlerin bir araya geldiği galada kentin kültürel ve tarihi zenginlikleri beyazperdeye taşındı. Filmin galasına filmin senaristi ve yönetmeni Selçuk Aydemir’in yanı sıra Ahmet Kural, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt ve Tuana Tezsay katıldı.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, efsane film ekibini Çorum’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, çekim için Çorum’u tercih eden yapım şirketine teşekkür etti.

Çorum’un dünyanın merkezi olduğunu ve birçok güzelliğe sahip olduğunu anlatan Lider Halil İbrahim Aşgın, “Çorum halkı adına başrol oyuncularımız Ahmet Kural’a, yönetmenimize, oyuncularımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “

Filmin 2 Şubat’ta vizyona gireceğini ve ilk galasının Çorum’da yapıldığını belirten Lider Aşgın, “Gülmeye hazırız. Ülkemiz pandemi, deprem dahil çok zor süreçlerden geçti. Çok zor süreçlerden geçtik.” Gülmeye, insanları gülümsetmeye ihtiyacımız var. Şehrimiz bizi gülümseten bir şehir. Yüzümüzde bir gülümseme var.” “Eksik olmayan bir filmi birlikte izleyeceğiz. Film Çorum’da geçtiği için dünyanın her yerindeki Çorum halkını filme destek olmaya davet ediyorum” dedi.

Çorum’da film çekecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten oyuncu Ahmet Kural, “Umarım siz de çok gülersiniz, biz de çok güldük. Biraz klasik olacak ama gerçekten çok eğlendik. Göreceksiniz.” Çorum’un doğal güzellikleri ve tarihi sinemada.”

Filmin senaristi ve yönetmeni Selçuk Aydemir, filmi Çorum’da çekmeye karar verdiklerinde Çorum halkının bu kadar misafirperver olduğunu bilmediklerini belirterek, “Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gördük. Neden ilk galayı burada yapıp Çorum halkına izletmeye karar verdik. İlk galanın burada yapılmasının nedeni ise “Bunun nedeni Çorum halkının misafirperverliğidir. Çorum’un aksanını, insanını, zenginliğini sinemada göstermeye çalıştık. Filmin gidişatına ve zevkine göre değişir. Çorum’da film çekimlerine devam etmek istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu