Haber

Van’da sahil yolundaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Van’da sahil yolundaki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

VAN Van Büyükşehir Belediyesi’nin mega projelerinden biri olan ve sahil kesimini cazibe merkezi haline getirecek sahil yolu ve 1100 dönümlük rekreasyon alanında çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Vatandaşları gerçek belediyecilik hizmetleriyle buluşturan ve projeleriyle şehri canlandıran Van Büyükşehir Belediyesi, Vanlıların sahil yolu hayalini adım adım gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Yol İmalat, Bakım ve Onarım Müdürlüğüne bağlı onlarca iş makinesi ve 100 işçi yolda çalışmalarını sürdürürken, Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü en büyük park olan 1100 dönümlük rekreasyon alanında çalışmalarını sürdürüyor. ve şehrin yeşil alan projesi. Tamamı belediye iş gücüyle yapılan sahil yolunun yaklaşık 2,5 kilometrelik kısmına PMT serim yapılırken, önümüzdeki günlerde sıcak asfalt çalışmalarına başlanacak. Parkta çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren ekipler, yeşillendirme ve çevre düzenleme çalışmalarını sürdürürken, 3 bin 500 metrelik ahşap yürüyüş yolu, seyir terasları ve dinlenme alanları da inşa ediyor.

Yapılan çalışmaları yerinde yakından takip eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı, çalışmaların her aşamasını yerinde inceleyerek projenin kısa sürede tamamlanacağı söylentisini paylaştı. Vanlıları Van Gölü’nün eşsiz doğası ile buluşturacak ve kıyı kesimini bir çekim merkezi haline getirecek mega projede; 30 metre genişliğinde sahil yolu, 9 bin metre bisiklet ve yürüyüş yolu, oturma alanları, seyir terasları, fıskiyeler, kuş gözlem noktaları, ahşap yürüyüş ve bisiklet yolları, sporve çocuk oyun alanları, otoparklar, çevre düzenlemesi, yeşil alan, aydınlatma, mescitler ve tuvaletler.

Ayrıca çevreci belediyecilik örneği sergileyen büyükşehir belediyesi, proje alanındaki sazlıkları ve doğal yaşam alanlarını koruyarak vatandaşları Van Gölü’nün doğasıyla buluşturarak şehrin en büyük gideri oluyor.

adilcevazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu