Yaşam

Uluslararası Antakya Film Festivali’ne başvuru yağmuru

Bu yıl “Antakya Varsa Ben” mottosuyla gerçekleştirilecek olan 11. Uluslararası Antakya Sinema Festivali’ne film başvuruları yağıyor. Festival seçici kurul, yaklaşık 400 sinemanın başvurduğunu kaydetti.

13-19 Ekim tarihlerinde Antakya’da gerçekleştirilecek olan 11. Uluslararası Antakya Sinema Festivali’ne Türkiye’den ve dünyadan yüzlerce sinema başvurusu yapıldığı bildirildi. Yaklaşık 400 sinemanın katılım talep ettiği festivalin lideri Mehmet Oflazoğlu, iddiayla ilgili şunları söyledi:

Oflazoğlu: “Çadır ve konteyner kampüslerde şenlik”

“Bu yıl festivalimize büyük ilgi var. Şu ana kadar 400’e yakın başvuru aldık. Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle büyük acılar içindeyiz. Bu zor günlerden yardım ve dayanışma ile çıkacağımıza inanıyoruz. 2013 yılında başlattığımız Ülkeler Arası Antakya Sinema Festivali’ni yine aynı yerde ama bu kez çadır ve konteyner kamplarında gerçekleştireceğiz. Sanatın güzelleştirici gücünü kullanarak festivali sürdürmek ve Antakya’da yaşayanların bir nebze de olsa rehabilite edilmesini sağlamak istiyoruz. Burada yaşayan insanların felaket ve enkazdan başka güzel şeyler düşünmesini ve görmesini istiyoruz.” Festivale sinema uygulamaları kadar yerel unsurların ve özel işletmelerin de ilgi gösterdiğini kaydeden Oflazoğlu, şöyle devam etti:

Oflazoğlu: “Kamu ve özel kurumları yanımızda göreceğimize inanıyoruz”

“Antakya’daki mülki ve idari idareler ellerinden gelen imkanları sağlamaya çalışıyorlar. Ancak festivalin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi ve bölgenin sanatla şifa bulması için desteğe ihtiyacımız olduğu aşikar. Bu özel süreçte tüm kamu ve özel kuruluşları yanımızda göreceğimize inanıyoruz” dedi.

Sanat, bilim, medya, müzik ve sinema dünyasından görsel desteği

Festival için düzenlenen “Antakya Varsa Ben’im” imaj güçlendirme kampanyasına değerli isimlerin katkı sağladığı belirtildi. 11. Ülkelerarası Antakya Sinema Festivali sosyal medya hesaplarında yer alan kampanyaya; “İlber Ortaylı, Metin Uca, Cengiz Bozkurt, Tilbe Saran, Levent Üzümcü, İbrahim Konar, Fulya Öztürk, Gizem Türemen, Gülnur Saydam, Zeynep Öykü, Emrah Kuş, Semih Çalışkan, Haldun Dormen, Ahmet Mümtaz Taylan, Meltem Cumbul, Hude Gürbüz, Teoman Kumbaracıbaşı, Renan Bilek, Mehmet Demir Yılmaz, Aslıhan Malbora, Asena Girişken, Emre Özcan, Başak Tuncel, Feryal Bayram, Şükran Aktı, Yağmur Üçkardeş, Ceren Gündoğan ve Melis Doğan, gönderdikleri görüntülerle takviye olduklarını bildirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu