Haber

Türkiye, Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonası’na 24 sporcuyla katılacak

5. Dünya İşitme Engelliler Yıldızlar ve Gençler Güreş Şampiyonası ile 7. Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonası, 2-12 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında Kırgızistan’ın Bişkek kentinde düzenlenecek. Turnuvada Türkiye’yi 24 milli sporcu temsil edecek.

Türkiye İşitme Engelliler SporFederasyonun 2023 faaliyet programında yer alan 5. Dünya İşitme Engelliler Gençler ve Yıldızlar Güreş Şampiyonası ile 7. Dünya İşitme Engelliler ve İşitme Engelliler Büyükler Güreş Şampiyonası, 2-12 Eylül tarihleri ​​arasında Kırgızistan’ın Bişkek kentinde düzenlenecek. 2023. Şampiyonaya Türkiye’den 24 sporcu katılacak.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Kerim Vural, “Milli Güreş Takımımız, 2022 yılında gerçekleştirilen 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda 4 Altın, 5 Gümüş, 3 Bronz olmak üzere toplam 12 Madalya, Dünya Güreşleri’nde ise 9 Altın, 8 Gümüş ve 9 Bronz madalya kazandı. 2021’de şampiyona. “Toplam 26 madalyayla ülkemizi gururlandırdılar. Güreş Milli Grubumuzun bu Dünya Şampiyonasında da büyük bir başarıyla ülkemizi gururlandıracağına inanıyorum. Sporcularımıza, antrenörlerimize ve tüm Milli Takımlarımıza başarılar diliyorum.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu