Haber

Trakya’da 11 bin 782 depremzede ağırlandı

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından yaşadıkları bölgelerden tahliye edilen 11 bin 782 kişi Trakya’da misafir ediliyor.

Trakya illerinde mağdurların bir kısmı otellerde, bir kısmı yurt ve misafirhanelerde, bir kısmı da hayırseverlerin kendilerine tahsis ettiği evlerde kalıyor.

Edirne’de Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerden 2 bin 400 depremzede ağırlanıyor.

Deprem bölgelerinden gelenlerin tüm ihtiyaçları Mimar Sinan SporSalon ve Atatürk Kültür Merkezi’nde kurulan sosyal marketlerde ücretsiz olarak karşılanıyor.

Deprem bölgesinden getirilen yaralıların tedavisi Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Edirne Sultan Murat 1. Devlet Hastanesi’nde devam ediyor.

Kırklareli

Kırklareli’nde depremden etkilenen illerden 1137 depremzede ağırlanıyor.

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenenler, kiraları belediyeler tarafından ödenen yakınlarının, hayırseverlerin ve belediyelerin kentteki evlerinde geçici olarak misafir ediliyor.

İki depremzede Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Tekirdağ

Depremden etkilenen illerden 8 bin 245 kişi Tekirdağ’da ağırlandı.

Vali Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada, depremzedelerin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.

Yıldırım, depremzedelere kucak açan kent sakinlerine teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“8 bin 245 depremzede şehre geldi. Gelenlerin çoğu akraba, arkadaş ya da akrabalarının yanında kalıyor. Diğer vatandaşlar ise Büyükşehir Belediyemizin sağladığı kamuya ait misafirhanelerde ya da otellerde kalıyor.

Bütün valilerimize talimat verdik. Adreslerini tespit edebildiğimiz tüm depremzedelerimizin ihtiyaçları olup olmadığını tespit ediyorlar. Depremzedelerin bazı sağlık sorunları olabilir. Bunları tespit etmeye çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu