Haber

Tekirdağ’da afetzedeler için bere, çorap ve battaniye üretiliyor

Yardımların afet bölgesindeki vatandaşlara hızlı bir şekilde ulaştırılabilmesi için Türkiye’nin her yerine seferberlik ruhuyla hareket etti.

Bu illerden biri de Tekirdağ’dı. Kahramanmaraş’ta depremden etkilenenler için kentteki lise öğrencileri ve öğretmenler battaniye, çorap, bere ve atkı üretiyor.

AFAD’a uygun olarak bölgeye teslim

Çerkezköy Türk Dokuma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından soğuk havada depremzedeler için hazırlanan eserler, AFAD ile uyum içinde yerlerine teslim ediliyor.

“Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”

Okul Müdürü Murat Kıroğlu, öğrencilerin ve öğretmenlerin depremzedeler için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

Depremin olduğu ilk günden itibaren okul olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz.

Günde 200 battaniye, 250 çorap, 500 eşarp

Bu soğuk günlerde depremzedelerin içini ısıtmak için ellerindeki çalışmalarla battaniye, bere, atkı ve çorap hazırladıklarını söyleyen Kıroğlu, şunları kaydetti:

Günde 200 battaniye üretebiliyoruz. Sanayici de desteklendiğinde sayılarımızı artırarak üretime devam edeceğiz. Günde 250 çorap, 500 atkı ve bere üretiyoruz.

Uyku tulumu üretimi başlayacak

Kıroğlu, ilgili bakanlığın talimatıyla önümüzdeki günlerde uyku tulumu üretimine başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan kış kurallarının belirlendiği deprem bölgesi için de soba üretimi yapılıyor. Portatif tuvalet üretimi de yapılmaktadır.

Gözden kaçırma CNN, deprem sonrası dev çukurun oluştuğu Tepehan’ı yazdı Haberin Detayları
Kastamonu’da depremzedeler için seyyar tuvalet üretiliyor Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu