Ekonomi

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Derneği alım fiyatını 295 TL olarak açıkladı

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Derneği Lideri Hilmi Sürek2023-2024 eser alım fiyatını 295 TL olarak belirlediklerini açıkladı.

Sendika Lideri Sürek, titiz çalışmalar sonucunda belirlenen fiyatla üreticinin haklarını ve eserin değerini savunmayı hedeflediklerini belirtti. Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin açıkladığı 295 TL’lik fiyatın piyasada belirleyici olacağını belirterek, şunları söyledi:

Sürek, 2022-2023 Türkiye zeytinyağı rekoltesinin 421 bin tonla tarihin en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, bunun ülke ve bölge ekonomisi için önemli bir fayda olduğunu anlattı. Hilmi Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Derneği’nin 2022-2023 döneminde ürün alımından satışına kadar başarılı bir dönem geçirdiğini vurguladı. Sürek, elde edilen başarıda Birlik Yönetiminin yanı sıra üretici ortakların da payı olduğunu, elde edilen başarının üretici ortaklarla inanç ve dayanışmayla yürütülen çalışmanın sonucu olduğunu belirtti.

Sürek sözlerini şöyle sürdürdü:

Hilmi Sürek ayrıca sezon içerisinde piyasa hareketlerini ve fiyat gelişmelerini takip edeceklerini ve gerekirse yeni düzenlemeler yapacaklarını belirterek, olası gelişmeleri ortaklarına yansıtacaklarını söyledi.

Sürek, açıklanan fiyatın başta Tariş camiası olmak üzere tüm üreticilere, sektöre ve ülkeye hayırlı olmasını dilediğini sözlerine ekledi.

Forex Haber Merkezi

hafik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu