Ekonomi

Sütaş’tan süt ve süt ürünlerinde ihracat rekoru

İhracatında ürün çeşitliliğini de artıran Sütaş, dünya pazarlarında markasını geliştirmeye devam ediyor. 2022 yılında ihracat yaptığı ülke sayısını 47’ye çıkaran Sütaş, 62 milyon dolarla süt ve süt ürünlerinde bugüne kadarki en yüksek ihracatı gerçekleştirdi. Bu sonuçla Sütaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hazırlanan “2022-Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı” listesinde 469. sırada yer aldı.

Sütaş, 2022 yılında kurduğu yeni bağlantılarla ihracat yaptığı ülkeler arasına Sırbistan, Suudi Arabistan, İsviçre, Çin, Güney Kore, Pakistan, Özbekistan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Nijerya ve Maldivler’i ekledi.

2022 yılında elde edilen başarılı sonuçlarda Avrupa pazarında yakaladığı ivmenin etkili olduğunu belirten Sütaş Uluslararası Pazarlar ve İhracat Müdürü Arman Anık, “Bu dönemde Sütaş, endüstriyel ürünler pazarının yanı sıra yeni ilişkiler kurarak yenilikçi ürünler üretti. Avrupa Birliği, İngiltere ve Balkan ülkelerinde tüketim ürünleri pazarında yer alıyor. güçlü bir büyüme ile. MENA (Orta Doğu-Kuzey Afrika) Bölgesi’nde ise Irak, İsrail, Ürdün, Libya, BAE ve Umman pazarlarında büyümeye devam ederek bölgeye ihracatımızı artırdık. “Yeni temaslar ve pazarlar bize 2022 yılında süt ve süt ürünleri ihracatında rekoru getirdi” dedi.

elmaliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu