Haber

Soğuk hava İstanbul’u terk ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM’un verdiği bilgiye göre, iki gündür etkili olan soğuk ve yağışlı havanın gece saatlerinden itibaren İstanbul’u terk etmesi bekleniyor. Perşembe gününden itibaren sıcaklıkların kademeli olarak artacağı ve hafta sonuna kadar 10 derecenin üzerine çıkacağı iddia ediliyor.

İstanbul güne 3 derece civarında seyreden sıcaklıkla başladı. Silivri ve Çatalca’nın yüksek kesimlerinde kar, bazı yerlerde ise zaman zaman karla karışık yağmur yağdı.

SOĞUK VE YAĞIMLI HAVA İSTANBUL’DAN GİDİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM’un verdiği bilgiye göre, yağışların il genelinde yağmura dönüşmesi beklenirken, iki gündür etkili olan soğuk ve yağışlı havanın gece saatlerinden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR ARTACAK

Perşembe gününden itibaren sıcaklıkların kademeli olarak artması, hafta sonuna doğru sıcaklıkların 10 derecenin üzerine çıkıp 12-13 derecelere ulaşması bekleniyor. Sıcaklıkların 1 Şubat’a kadar mevsim normallerinin 2-4 derece altında, 2-15 Şubat tarihleri ​​arasında ise mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu