Haber

Sarıyer’de drone destekli trafik kontrolü

Sarıyer’de drone destekli trafik kontrolü

Ceza alan sürücü emniyet kemerini takmadan yoluna devam etti.

İSTANBUL – Sarıyer’de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından drone ile trafik kontrolü yapıldı. Kontrollerde kurallara uymayan sürücülere toplam 1.744 lira ceza kesildi. Penaltı nedeniyle tepki gösteren bir sürücünün emniyet kemerini takmadan yoluna devam ettiği görüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından Sarıyer Baltalimanı Çayır Caddesi’nde drone destekli trafik kontrolü gerçekleştirildi. Denetim sırasında kurallara uymayan sürücüler tespit edilerek uygulama noktasına getirildi. Denetimlerde sürücülerin belgeleri kontrol edilirken, kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uygulandı. Drone ile yapılan incelemede emniyet kemeri takmayan 4 sürücüye 436 lira olmak üzere toplam 1.744 lira ceza kesildi.

Emniyet kemeri takmayan Robin Büyüktanselli, “Biraz şaşırdım, her gün kullandığım bir yol. Eve çok yakındım. Tabii kemerimi çıkarmamalıydım ama bu sefer bir hata olmuş, bir dahaki sefere daha dikkatli olacağım. Muayene zamanı biraz ilginç, ona bir şey diyemem ama sonunda olması gereken bir şey.” Yapılan kontrolde bir vatandaşın cezaya itiraz ettiği ve araca bindiğinde emniyet kemerini takmamaya devam ettiği görüldü.

habertavas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu