Ekonomi

Sanica Isı’nın halka arz sonuçları belli oldu

Investing.com – Sanica Isı halka arzında talep toplama süreci, 15 – 18 Kasım tarihleri ortasında tamamlandı.

Pay başına 20,03 TL’den gerçekleşen talep toplama sürecinin akabinde şirket tarafından yapılan açıklamada Sanica Isı halka arzına, yatırımcılardan halka arz büyüklüğünün 10,9 katına denk gelen 8.7 milyar TL talep toplandığı bilgisi verildi. Halka arz, Gedik Yatırım ve İntegral Yatırım liderliğinde toplamda 36 aracı kurumun konsorsiyum aracılığıyla gerçekleşti.

En yüksek talep ferdî yatırımcıdan geldi

Sanica Isı halka arzı için yurtiçi ferdî yatırımcı tahsisatı yüzde 50, yurtiçi kurumsal yatırımcı tahsisatı yüzde 40, yurtdışı kurumsal yatırımcı tahsisatı ise yüzde 10 olarak belirlenmişti.

Yapılan açıklamada yurtiçi ferdi yatırımcılardan belirlenen tahsisatın 13.7 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılardan 9.3 katı ve yurtdışı kurumsal yatırımcılardan ise belirlenen tahsisatın 3.4 katı talep geldiği bildirildi. Sonuç olarak Sanica Isı’nın 40 milyon TL nominal pahalı hisselerinin halka arzında 166 bin 700 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirildi.

Sanica Isı borsada ne vakit süreç görmeye başlayacak?

Sanica Isı, Borsa İstanbul’da 24 Kasım’da gerçekleşecek Gong Merasimiyle Yıldız Pazar’da SNICA koduyla süreç görmeye başlayacak. Sanica’nın halka açıklık oranı %29,63 olurken halka arz büyüklüğü 801,2 milyon TL oldu.

Sanica Isı İdare Heyeti Lideri Nesimi Fatinoğlu, hususla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Sanica Isı yurt dışı yatırımlarına odaklanacak

Nesimi Fatinoğlu, açıklamasının devamında şirketin panel radyatör, kombi ve boru, irtibat modülleri olmak üzere üç ana kümede gerçekleştirdiği üretimle Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi:

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu