Yaşam

Quentin Tarantino: Marvel oyuncuları gerçek film yıldızı değil

“Pulp Fiction”, “Kill Bill”, “Bir Zamanlar… Hollywood’da” ve “Rezervuar Köpekleri” üzere sinemaların direktörü Quentin Tarantino, Marvel sinemalarında yer alan oyuncular hakkında konuştu. Hollywood’un Marvel’laşması nedeniyle artık gerçek sinema yıldızlarının bulunmadığını söyleyen direktör, “Bu kişiler film yıldızları değiller değil mi? Asıl yıldız olan bu tarz karakterler” tabirlerini kullandı.

‘2 Bears 1 Cave’ isimli bir podcast’e konuk olan Tarantino, Marvel oyuncularının aslında yıldız olmadığını, yıldız olanın karakterler olduğunu belirtti. Tarantino, “Hollywood’un Marvel’laşmasının bir parçası, bu oyuncuların belli rolleri oynayarak ünlü olması. Bu kişiler film yıldızları değiller değil mi? Yıldız olan Kaptan Amerika ya da Thor. Bunu ilk söyleyen ben değilim. Daha önce birçok kez söylenmiştir. Ama durum böyle, asıl yıldız olan bu tarz karakterler” dedi.

‘HOŞLANMADIĞIM TEK ŞEY, SADECE BU FİLMLERİN YAPILMASI’

WebTekno’nun aktardığına nazaran, Marvel sinemalarından nefret etmediğini, sırf bugünlerde Hollywood’un sadece bu sinemaları yapmaya istekli olmasından hoşlanmadığını tabir eden direktör, şöyle konuştu:

“Küçükken Marvel çizgi romanlarına bayılırdım. Şayet bu sinemalar 20’li yaşlarımdayken çıksaydı çok keyifli olurdum. Ayrıyeten o vakit vizyona giren tek sinema de olmazlardı. Diğer sinemaların ortasında olurlardı. Bildiğiniz üzere 60 yaşıma geldim. Yani bu sinemalar için pek de heyecanlanmıyorum. Hoşlanmadığım tek şey, yalnızca bu sinemaların yapılması. Hayranlar ve hatta stüdyolar için heyecan uyandıran tek şey bunlar. Bu sinemalar, şu anki çağı temsil eden tek şey. Öbür şeyler için pek fırsat yok. Beni rahatsız eden de bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu