Haber

Kocasinan’dan Türkoğlu’na 16 bin sıcacık ekmek dağıtımı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kahramanmaraş’ı ziyaret ederek kardeş belediye Türkoğlu’nda Kayseri Kocasinan Belediyesi’nin çalışmalarını denetleyen Önder Çolakbayrakdar, vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ diledi. Özellikle çocuklarla ilgilenen Önder Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi tarafından hayata geçirilen portatif fırını inceledi. Kazananlara sıcak ekmek dağıtan Önder Çolakbayrakdar, temizlik ve enkaz kaldırma çalışmalarının yaraları sarmaya devam ederken, her gün 3 öğün sıcak yemek ve 16 bin sıcak ekmek dağıttıklarını vurguladı.

Afet bölgeleri ve kardeş belediyesi Kahramanmaraş Türkoğlu için tüm imkanların seferber edildiğini belirten Önder Çolakbayrakdar; “Depremin olduğu ilk saatlerden itibaren afet bölgelerinde çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Özellikle kardeş belediyemiz Türkoğlu’nda temizlik çalışmalarının yanı sıra enkaz kaldırma, depremzedelerimize sıcak yemek ve sıcak ekmek ulaştırma konusunda yoğun mesai harcıyoruz.

Mobil fırın, portatif mutfak, portatif yatakhane, çadır, temizlik ve iş makinaları gibi ihtiyaç duyulan her alanda yanınızdayız. Elimizden geldiğince her alandaki ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz. Elbistan’da hızla ‘Kocasinan Yaşamkent’ kuruyoruz. Kocasinan Yaşamkent’in işyerleri, kafeteryaları ve diğer donatıları ile kültürel etkinlikleriyle sosyal hayatın merkezi haline gelmesini temenni ediyorum. Elbistan’daki kardeşlerimize daha keyifli bir ortamda vakit geçirebilecekleri, psikolojilerini bir nebze olsun düzeltebilecekleri, yaralarını sarabilecekleri bir ortam sağlayabilirsek ne mutlu bize. Birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri hep birlikte atlatacağız.” terimleri kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, millet olarak birlik ve beraberlik içinde bu zor günleri geride bırakacaklarını sözlerine ekledi.

sarkisla-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu