Haber

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Temmuz’da 432 Kişiyi Yakaladı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Temmuz ayında gerçekleştirilen çalışmalarda; Çeşitli hatalar için aranan 432 kişi yakalandı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından Temmuz ayında kasten öldürme ve 79 kasten yaralama olaylarında yakalanan 175 zanlı, soruşturma belgeleriyle birlikte adli makamlara sevk edildi. Evden 30, otomobilden 4, işyerinden 5, kamu kurum ve kuruluşlarından 1, bağ bahçe ve tarladan 1, inşaattan 1, motosikletten 2, haberleşmeden 2 ve toplam 62 olayda 89 zanlı tutuklandı. Aralarında enerji nakil kablosu hırsızlığı ve dolandırıcılık olaylarının da bulunduğu 16 zanlı tutuklandı. 2 ‘uyuşturucu üretimi ve kaçakçılığı’, 12 ‘kullanılmak üzere uyuşturucu bulundurma’, 1 ‘kaçak ekim’, 1 ‘resmi belgede sahtecilik’, 4 ‘kaçakçılıkla mücadele yasasına muhalefet’, 1 ‘izinsiz kazı’ ve 10′ göçmenler’. ‘kaçakçılık’ olayı ortaya çıktı, bu olaylarla ilgili 39 zanlı yakalandı. Yapılan operasyonlarda çeşitli ölçeklerde uyuşturucu, 3 uyuşturucu kullanma aparatı, 204 kilo tütün, 72 bin makaron, 170 paket sigara, 10 litre alkollü içki, 3 hafriyat aleti, 2 tabanca, 1 pompalı tüfek ele geçirildi. Terörle mücadele kapsamında ekiplerin yürüttüğü çalışmalarda; ‘FETÖ/PDY’, ‘PKK’ ve ‘DEAŞ’ terör örgütleri suçlarıyla ilgili 4 olayda 4 zanlı hakkında işlem yapılırken, 1 zanlı tutuklandı. 1 zanlı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, 2 zanlının aranmasına devam ediliyor. Dönem içinde ailesi ve yakınlarının kayıp başvurusunda bulunduğu 1 kişinin aranmasına devam edilirken, UYAP’ta çeşitli kabahatlerden yakalanarak aranan 432 kişi yakalandı. Aile hukuku gereği bakım, eğitim ve güçlendirme yükümlülüklerini yerine getirmeyen, savunmaya muhtaç veya suça sürüklenen 40 aile hakkında yasal işlem başlatıldı.

Emniyet ve asayişin sağlanması amacıyla eş zamanlı olarak yürütülen Türkiye ve Kayseri Huzur Güven Uygulamalarında; 19 bin 735 kişi sorgulanırken, 1 bin 189 adet umumi yer, metruk bina, okul, park ve bahçelerde inceleme yapıldı, çeşitli hatalardan arama kaydı bulunan 71 kişi yakalandı. İncelenen 7 bin 958 araçtan arandığı tespit edilen 1 araç yakalanırken, 225 araca idari yaptırım uygulandı, 30 araç trafikten men edildi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu