Yaşam

Kanserle savaşan aktris Kirstie Alley hayatını kaybetti

Özellikle John Travolta’nın oynadığı ‘Look Who’s Talking’ filmiyle akıllarda kalan ve daha sonra birçok tartışma yaratan yapımda rol alan Kirstie Alley, 71 yaşında kanser sonucu hayatını kaybetti.

Alley’in çocukları tarafından yapılan açıklamada, bir zamanlar Hollywood’un ünlü simalarının arasında gösterilen oyuncu, 71 yaşında hayatını kaybettiğini söyledi.

True ve Lillie Parker’dan yapılan açıklamada, “Muhteşem, şefkatli ve sevgi dolu annemiz yeni keşfedilen kanserle savaşının ardından vefat etti.”

“Ekranda ikonik olduğu kadar, daha da harika bir anne ve büyükanneydi” diye yazdı.

Kardeşler, “Annemizin yaşama sevinci ve tutkusu, çocukları, torunları ve sayısız hayvanı, sonsuz yaratma sevinci bir yana eşsizdi ve tıpkı onun gibi hayatı dolu dolu yaşamamız için bize ilham verdi” dedi.

Alley, Cheers için iki kez Emmy, Komedi Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Cheers, Rolling Stone’un Tüm Zamanların En İyi TV Şovları listesinde 4. sırada yer aldı. Alley, David’s Mother’daki Sally Goodson rolüyle 1991’de Emmy ve 1994’te Marvelous ile ödüllendirildi. Kirstie ayrıca adını 1995 yılında Hollywood ünlülerinin kaldırımına yazdırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu