Haber

İstiklal Caddesi’ndeki Bombalı Terör Saldırısı Soruşturmasında, Ahlam Albashir Dahil 17 Şüpheli Tutuklandı

FAHRETTİN ÖZTÜRK

İstiklal Caddesi’ne bomba bırakan terörist Ahlam Albashır’ın da ortalarında olduğu 17 kuşkulu tutuklandı. Gözaltına alınan şüphelilerden 3’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım Pazar günü 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısını düzenleyen Ahlam Albashir ve olayla ilişkili oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheliler dün sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilmişti.

TÜM ŞÜPHELİLERİN TUTUKLANMASI TALEP EDİLDİ

Ahlam Albashir ve öbür şüphelilerin sözleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca görevlendirilen 29 savcı tarafından eş zamanlı olarak alındı. Şüpheli Albashir’in savcılık sorgusuna iki başsavcı vekili de katıldı. 49 şüphelinin savcılık sorguları 5 saate yakın sürdü.

Şüphelilerden 17’si, ‘devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak’, ‘kasten öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘kasten öldürmeye yardım’ gibi çeşitli suçlardan tutuklanmaları, 3 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Savcılık kararıyla, mahkemeye sevk edilmeden serbest bırakılan şüphelilerden 29’unun ise hudut dışı edilmesine karar verildi.

AHLAM ALBASHİR İLE BİRLİKTE TOPLAM 17 KUŞKULU TUTUKLANDI

Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden ve ortalarında Ahlam Albashir’in de bulunduğu 17 kuşkulu tutuklanarak cezaevine gönderildi. 3 kuşkulu ise isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu