Haber

İstanbul’a atanan Vali Davut Gül, Gaziantep’e veda etti

İstanbul’a atanan Vali Davut Gül, yayınladığı mesajla Gaziantep’e veda etti.

Gül, yaptığı açıklamada, kültür tarihinde değerli bir yeri olan, Milli Mücadele meşalesini yakan, her taşında ve toprağında kahramanlık hikâyelerinin fışkırdığı Gaziantep’e 4,5 yıl boyunca onur ve gururla hizmet ettiğini belirtti.

Kentte çok güzel ve anlamlı gelişmelere tanık olduğunu vurgulayan Gül, şunları kaydetti:

“Bu kadim şehirde zenginliği paylaşmanın, hayırseverliğin, yardımlaşmanın, kısacası komşu açken yatmamanın ne kadar değerli olduğuna şahit oldum. İş yapma kültürünün ne kadar önemli olduğuna şahit oldum. ‘Model’ ile.Nasıl mücadele verdiklerine şahit oldum.4 buçuk yıllık hizmetimin ardından 5 Haziran 2023 tarihinde Cumhurbaşkanımızın onayı ile şehirlerin sultanı İstanbul’a atandım. Valisi olmaktan gurur duyduğum Gaziantep’ten ayrılıyorum. Bizi bu göreve layık gören başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Gül, görevi süresince hizmet verdiği tüm vatandaşların gönül dünyasında her zaman ayrı bir yere sahip olacağına işaret ederek, “Görev süremiz boyunca şehit ve gazilerimiz, engellilerimiz, yaşlılarımız, dul ve yetimlerimiz can kulağıyla ödeyen bir anlayışla şehrin kalkınma dinamiklerine katkı sağlamaya gayret ederek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın dikkatine.Uygun projeler üretmeye çalıştık.Tüm Gaziantep halkına helal olmasını diler, herkese kapımızın ve kalbimizin açık olduğunu ifade etmek isterim. İstanbul’da Gaziantepliler çünkü meslek hayatımın bu döneminde Gaziantep’e hizmet etmenin şükran makamındayım.” terimleri kullandı.

Vali Gül, kentte görev yaptığı süre boyunca projelerin hayata geçmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

haber-akkisla.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu