Haber

İsrail’de sokaklar ve alışveriş merkezleri silahlı sivillerle doldu

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları 38 gündür devam ediyor.

Gazze sokakları sıcak çatışmalara sahne olurken, İsrail sokaklarında siviller uzun namlulu silahlarla dolaşıyor. Son olarak İsrail’de bir alışveriş merkezinde sivillerin uzun namlulu silahlarla dolaştığı görüldü.

Netanyahu ‘silah’ çağrısı yapmıştı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun sivil halkı silahlanmaya teşvik etmesi üzerine, bu çağrının ardından birçok sokak ve caddede sivillerin uzun namlulu silahlar taşıdığı görüldü.

İsrail’de silah ruhsatı başvuruları 7 Ekim’den bu yana rekor kırdı

İsrail’de silah bulundurmak için yapılan ruhsat başvurularının sayısının 7 Ekim’den bu yana 190 bini aştığı bildirildi.

İsrail ekonomi haber sitesi İbranice yayınlandı “hesaplayıcı”, “Savaşın başladığı 7 Ekim’den bu yana Milli Güvenlik Bakanlığı’na 190 binin üzerinde silah ruhsatı başvurusu yapıldı.”Yazdı.

İsrail Bakanı Ben-Gvir’in yerleşimcileri silahlandırma kampanyası

Filistinlilere yönelik ırkçı ve ayrımcı sözleriyle tanınan Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Hamas’ın 7 Ekim’de İsrail’e yönelik saldırıları ve İsrail’in Gazze’ye yönelik 38 günlük saldırısının ardından Yahudi sivilleri ve yerleşimcileri silahlandırmaya yönelik bir kampanya başlattı. Hızlanmıştı.

Yahudi üstünlüğü yanlısı siyasetiyle tanınan Ben-Gvir, on binlerce İsrailli sivili silahlandırdıklarını duyurdu.

İsrail’deki Ateşli Silahlar Şube Müdürlüğü’ne yüzbinlerce kişisel silah ruhsatı başvurusu geldiğini belirten Ben-Gvir, Batı Şeria’daki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinde düzenlediği silah dağıtım etkinliklerinin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında bizzat paylaştı.

Bu karelerde Ben-Gvir’in, ABD yapımı çok sayıda M16 tipi otomatik tüfeğin sıralandığı masalarda ve silah kasalarında Yahudi yerleşimcilere silah dağıttığı görüldü.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu