Haber

İmamoğlu’na yakın kaynaklar: Ekrem Bey konsey başkanlığı teklifine ‘evet’ dedi

ANKARA – CHP’nin 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Büyük Kurultayı’nın hazırlıkları sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Küme Lideri Özgür Özel’in başkanlık için yarışacağı kongreye 10 gün kala “Divan Başkanı kim olacak?” Soruya da yanıt verildi.

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kongrenin uzlaşı atmosferinde geçmesini istediği için kongreyi yönetecek meclis başkanı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu önerdi.

Sabah Ankara’da gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren toplantıda bu teklifini İmamoğlu’na iletti. Edinilen bilgiye göre İmamoğlu teklife olumsuz yaklaşmadı. Teklife teşekkür eden İmamoğlu, teklife ‘olumlu’ baktığını belirterek, iki adayın kendi ismi üzerinde anlaşması halinde bunun gerçek olacağını söyledi.

Toplantının ardından CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel’i arayarak toplantı hakkında bilgi veren İmamoğlu, yakın çalışma arkadaşlarıyla da toplantı yaparak teklifi değerlendirdi.

İmamoğlu’na yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre İmamoğlu, meclis başkanlığı teklifini kabul etti. Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde Özgür Özel’i arayıp bu konuda anlaşmasının beklendiği belirtildi.

Zonguldak İl Müdürlüğü’nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Özgür Özel, “Sayın Başkan bu konuda bizimle istişarede bulunacağını söyledi arkadaşlar. “Böyle bir şey olursa elbette olumlu bakarız, kararı Ekrem Bey’e bırakırız” dedi. Özel, “Sayın Ekrem’in değişim sürecinde gösterdiği irade son derece kıymetli. Fark yaratanların 100 oy bile alamadığı noktadan baş başa bir noktaya gelmişsek, bu süreçte değişimin gücü artıyor deniliyorsa, değişime karşı olan arkadaşlar ‘Ekrem olsun’ diyorsa Bey Divan Başkanı olsun, anlaşalım’, bu Ekrem Bey’in hem şahsına olan güvendir, hem de değişim gücüdür. “Gösteriyor” dedi.

haber-baskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu