Haber

HDP’li Saliha Aydeniz: Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü sağlanmalı

haber Merkezi

Seçimler yaklaşırken HDP’nin terör lideri Abdullah Öcalan’ın özgürlükleri artmaya başladı.

Muhalefet adayı Kemal Kılıçdaroğlu için takviye aday göstermeyen HDP’liler sık ​​sık bu açıklamayla gündeme geliyor.

Son olarak bebek katili için doğum günü olan 4 Mayıs’ta kutlama yapılması için harekete geçen HDP’li vekiller bir kez daha özgürlüğe davette bulundu.

Terör elebaşı Öcalan’ın doğduğu köy olan Amara’ya 4 Mayıs’ta özgürlük yürüyüşü düzenleyeceklerini açıklayan HDP’li Saliha Aydeniz, partilileri yürüyüşe çağırdı.

Bölücü terörist Öcalan’ın fiziki özgürlüğe kavuşması gerektiğini söyleyen Aydeniz, şunları kaydetti:

“Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğü sağlanmalı”

“Bu yılki 4 Nisan’a tüm halkımızı davet ediyoruz. Sayın Abdullah Öcalan’ın demokratik çözümleme perspektifine inanıyoruz. Bugün birden fazla krizin yaşandığı sisteme karşı ideolojisi ve alternatifleri insanlarda umut yaratıyor.

Bu nedenle Kürt sorununun çözümü, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve Ortadoğu’nun demokratikleşmesi için Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün bir an önce sağlanması gerekmektedir.

Mücadelemizi büyüterek bu fiziki özgürlüğü yakalayacağımıza ve demokrasiden yana olan herkesin bu noktada net bir duruş göstererek bu süreci karşılayabileceğine inanıyorum. Tüm bunların üzerine bu yıl 4 Nisan’da tüm halkımızı özgürlük yürüyüşüme davet ediyoruz.”

Polisi yumruklayan vekil

Aydeniz, daha önce İstanbul’un Kadıköy ilçesinde Öcalan’a yönelik izinsiz yürüyüşte polise yumruk atmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Gözden kaçırma Polise yumruk atan HDP’li vekil hakkında suç duyurusunda bulunuldu Haberin Detayları

haberguroymak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu