Ekonomi

Geri Sayım Başladı HPKON Kongre ve Fuarı 16 Kasım’da İzmir’de Ziyarete Açılıyor

Hidrolik ve Pnömatik Teknolojileri kesimini 9’ncu kere bir ortaya getirecek HPKON – Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı için geri sayım başladı. TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Hannover Fairs Turkey iş birliği ile 16-19 Kasım 2022 tarihlerinde İzmir’de MMO Tepekule Kongre ve Stant Merkezi’nde yapılacak aktiflik, dalı en son teknolojik gelişmeleri sergilemek ve konuşmak üzere bir ortaya getirecek.

HPKON – 9. Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı, 16 Kasım’da MMO Tepekule Kongre ve Stant Merkezi’nde ziyarete açılacak.

Açılış merasimine, MMO İzmir Şubesi İdare Şurası Lideri İlkin Boz, HPKON Kongresi Yürütme Konseyi Lideri Şemsettin Işıl, Hannover Fairs Turkey A.Ş. Genel Müdürü Annika Klar, AKDER İdare Konseyi Lider Yardımcısı Sevda Kayhan YILMAZ, Makina Mühendisleri Odası Lideri Yunus Yener, İZTO İzmir Ticaret Odası Lideri Mahmut Özgener, EBSO Ege Bölgesi Sanayi Odası İdare Şurası Başkanı Seçkin Yorgancılar ve dal temsilcileri katılacak.

EN SON TEKNOLOJİK ESERLER HPKON FUARI’NDA SERGİLENECEK

Kongre ile eş vakitli olarak Hannover Fairs Turkey tarafından MMO Tepekule Kongre ve Stant Merkezi’nde yapılan HPKON – 9. Hidrolik Pnömatik Fuarı’nda; Hidrolik-Pnömatik, Denetim Tekniği, Mekatronik, Otomasyon ve Sanayi 4.0 uygulamaları sergilenecek. 1.030 m2 alanda düzenlenen HPKON Fuarı’na ise 39 firma katılacak. Fuarı ziyaret eden kesim profesyonelleri, geliştirilen en son teknolojik eserleri görme ve ticari iş birlikleri kurma fırsatı bulacaklar. Hannover Fairs Turkey, WIN EURASIA Fuarı’nda yer alan 6 daldan biri olan hidrolik ve pnömatik dalının gelişimine katkı sağlamak ismine; MMO iş birliği ile HPKON – Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı’nı düzenliyor.

İZTO, EBSO VE DEİK HPKON KONGRESİNE TAKVİYE VERİYOR

16-19 Kasım 2022 tarihlerinde TMMOB Makina Mühendisleri Odası ismine İzmir ve İstanbul şubeleri yürütücülüğünde düzenlenen HPKON – 9. Hidrolik Pnömatik Kongresi’nin birinci gününde İZTO İzmir Ticaret Odası Lideri Mahmut Özgener ve EBSO Ege Bölgesi Sanayi Odası İdare Heyeti Lideri Seçkin Yorgancılar açılış konferansında konuşacak. Akabinde DEİK – Dış Ekonomik Alakalar Şurası Avustralya İş Kurulu Lideri ve İdare Heyeti Üyesi Steven Young’un “Mega Trends 2050” başlıklı konferansına geçilecek.

HPKON KONGRESİ’NDE 17 OTURUMDA 52 BİLDİRİ SUNULACAK

Öğleden sonra “Uçak Ağırlık Merkezi Kontrolünün Yakıt Sistemi ile Sağlanması”, “Kazıcı Yükleyici Makinelerde Hidrolik Kar Rotatifi Uygulaması” ve “Hava Aracı Hidrolik Rezervuarı Piston Sürtünme Davranışının Pompa Emiş Basıncı Üzerine Etkisinin Benzetim Araçları ile Değerlendirilmesi” başlıklı oturumların akabinde, MMO – Makina Mühendisleri Odası Lideri Yunus Yener’in “Makina İmalat Sektöründe İhracat Olanakları, Kamu Teşvikleri ve Beklentiler” başlıklı paneli yapılacak. Birinci gün aktiflikleri, Kongre sonrasında Festo A.Ş’nin katkılarıyla gerçekleşen açılış kokteyli ile sona erecek. 4 gün sürecek kongre programında, 17 oturumda 52 bildiri sunulacak, 3 yuvarlak masa toplantısı, 1 panel, 3 kurs ve 16 atölye çalışmasının yanısıra toplumsal etkinlikler de yapılacak.

HPKON – 9. Hidrolik Pnömatik Kongresi ve Fuarı, 16-19 Kasım tarihleri ortasında MMO Tepekule Kongre ve Stant Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu