Haber

Geri dönüşümcüler: Kooperatiflerimiz kalkınmaya açılmalı

Duygu TAŞKIRAN – M. Taha ÇELİKBAŞ – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) –Bursa Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Odası Başkanı Özcan Kılıç, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulunarak güncel çözüm bekleyen sorunları anlattı.

Geri dönüşüm süreci hakkında bilgi veren Lider Kılıç, “Firmalardan çıkan atıklar entegre tesislerde toplanıp ayrıştırılıyor. Bu atıklar demir-çelik, ambalaj ya da plastik olabilir.” söz konusu.

“KOOPERATİFLERİMİZ EN KISA ZAMANDA GELİŞİME AÇILMALI”

Bursa’da ilçeler dahil 1.500’e yakın resmi ve gayri resmi esnafın bulunduğunu belirten Lider Kılıç, bu mesleği icra eden bireylerin yaşadıkları sorunları ve taleplerini şöyle anlattı:

“Çok büyük bir yer sorunumuz var. Kendi paramızla aldığımız yerlerin bir an önce imara açılmasını ve insanların rahat etmesini istiyoruz. Bu konuda yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla ciddi bir mücadele içerisindeyiz. Alan tahsisi yapılmadığı için insanlar tarım arazileri üzerinde işletmelerini yürütmeye çalışıyor. Tarım arazisinde çalıştıkları için işletme ruhsatı alamıyorlar. Tek isteğimiz kooperatiflerimizin bir an önce inşaata açılmasıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu