Haber

Eskişehir’de Uyuşturucu Operasyonu: Çok Sayıda Madde ve Malzeme Ele Geçirildi

Eskişehir’de jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda bir uyuşturucu satıcısı ile çok sayıda uyuşturucu madde ve malzeme ele geçirilirken, olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Şube Müdürlüğü ve Çukurhisar Jandarma Karakol Komutanlığı tarafından yapılan incelemelerde belirlenen şahsın, klima sistemini kullanarak uyuşturucu ve uyarıcı madde yetiştirdiği belirlendi. konutu ve eklerinde yetiştirilen kenevirleri kenevir haline getirdi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığının verdiği talimat sonucunda 344 gram kenevir, havalandırma sistemli saksılarda yetiştirilen 12 adet kenevir, 139 adet kenevir tohumu, 1 adet hassas terazi, 2 adet klima led ışığı, 2 adet fanlar, 1 adet nemlendirici cihaz, 9 adet askı makarası, 1 adet nem ve sıcaklık ölçüm cihazı, 3 adet kurtarma battaniyesi (klimada ışık reflektörü olarak kullanılan jelatin), 42 adet kenevir sarma kağıdı adı verilen kağıt, 1 adet tripod, çeşitli boylarda sabitleme kabloları, çeşitli adet uzatma kablosu ve fiyatına el konuldu.

Olayla ilgili şahıs gözaltına alınırken, İl Jandarma Komutanlığının kaçakçılık hatalarına yönelik faaliyetlerine ve çabalarına kararlılıkla devam edeceği belirtildi. – ESKİŞEHİR

surhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu