İş

Erdemir 10 Bini Aşkın Başvuru Arasından Saat Ücretli Personel Alımı Yapacak

Entegre yassı çelik üreticisi Erdemir, operasyon birimlerinde görevlendirilmek üzere saatlik ücretli eleman alımı için 25 Nisan’da başlattığı başvuru sürecini tamamladı. İşe alım sürecinde 10 binin üzerinde başvuru yapıldı.

58 yıldır istihdamı ve üretimiyle Karadeniz Ereğli’nin gelişimine katkı sağlayan Erdemir, ihtiyaç duyduğu saatlik ücretli pozisyonlar için açılan toplu işe alım başvurularını tamamladı. Kendileri veya birinci derece yakınları tarafından başvurusu yapılan adaylara iki haftalık süreçte başvuru sürecinin devamı için gerekli linkler gönderildi.

Açıklamaya göre işe alım süreci, kriterleri sağlayan adaylara uygulanacak genel yetenek ve teknik bilgi sınavları ile devam edecek. Sınavlarda başarılı olan ve sağlık kontrolünden geçen adaylar kurul tarafından mülakata alınacak ve daha sonra başarılı olan adaylar arasından adaylar işe alınacaktır. Kriterleri sağlayanlar için birinci aşama sınavlarının tarihi ayrıca duyurulacaktır. Tüm süreci şeffaflık esasına göre yürüten firma, adayları süreç hakkında bilgilendirecek.

Erdemir’de saatlik ücretli pozisyonlarda görev yapacak adayların İş Makinaları ve/veya Meslek Yüksekokullarının Elektrik-Elektronik/Enerji, Endüstriyel, Elektrik/Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalurji Teknolojisi ve Motorlu Taşıtlar Teknolojisi bölümlerinden seçilmesi gerekmektedir. Otomasyon, Makine Teknolojisi, İş Makinaları Metal Teknolojisi, Metalurji Teknolojisi ve Motorlu Taşıtlar Teknolojisi bölümlerinden mezun olma kuralı aranmaktadır.

Ayrıca adayların ilan tarihinin prestiji ile 18-25 yaşları arasında olması, tercihen askerlik hizmetini tamamlamış olması, sağlık muayenesinde çok tehlikeli iş sınıflarında çalışmaya uygun olması ve herhangi bir bedensel veya ruhsal rahatsızlığının bulunmaması gerekmektedir. görevlerini yapmalarına engel olabilir. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu