Haber

Egede Formasyon Derneği Depremzedeleri Yalnız Bırakmıyor

Ege’de formasyon derneği, 11 ilimizde meydana gelen deprem nedeniyle depremzedelere yardım için gece gündüz çalışıyor, deprem bölgesine yardım tırları göndererek depremzedelere yardımda bulunan dernek, eşya, giyecek, gıda, malzeme yardımında bulundu. İzmir’e yerleşen depremzedelere para vb. Çeşitli yardımların yanı sıra evlerini de ziyaret ederek ihtiyaçlarını gideriyorlar.

Dernek lideri Bülent Gül yaptığı açıklamada; Ege Deformasyon Derneği olarak 2020 İzmir depreminden bu yana engelli, ihtiyaç sahibi ve depremzede vatandaşlarımızın her türlü maddi ve manevi ihtiyaçlarını orta yol vermeden karşılamaya çalıştık.

6 Şubat’ta 11 ilimizi etkisi altına alan Kahramanmaraş Depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Milletimize teşekkür ederiz.

“Veren el ile alan el arasında köprü görevi gören derneğimiz”, halka ve Allah’a hizmet etmeyi ilke edinmiş, siyasi ve mezhep ayrımı yapmaksızın herkese eşit mesafede olmuştur. Tüm üyelerimiz ve hayırseverlerimizle birlikte, ihtiyaç sahibi ve mağdur kesime merhamet ve şefkat elini hissettirmeyi yaşadık ve gurur duyuyoruz. Yardım faaliyetlerimizi depremzedelere ve ihtiyaç sahibi ailelere daha hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırmak için Derneğimizin şefkatli Ana kademesinin yanı sıra çalışkan, azimli ve istekli gençlerimizden gençlik yönetim kurulları oluşturarak yolumuza kesintisiz devam edeceğiz. bundan büyük onur ve gurur duyduğum.

Allah’ın çıktığımız bu yolda bizleri mahçup etmemesini ve daha nice güzel işler yapabilmeyi nasip etmesini niyaz ediyorum.

Çünkü “Her şey Allah rızası içindir.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberulubey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu