Teknoloji

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan uyarı: X Hastalığına hazır olun!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), koronavirüsün neden olduğu Dünyanın COVID-19’dan daha ölümcül bir salgına hazır olması gerektiği konusunda uyardı. . Arada, COVID-19’un artık bir sağlık acil durumu olmadığını da hatırlattı. En tehlikeli patojenleri tespit etmek ve izlemek için yeni bir küresel planları olduğunu da belirtti.

Tedros Adhanom Ghebreyesus Dr. İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Dünya Sağlık Asamblesi forumunda başka bir pandeminin ertelenemeyeceğini belirtti. Tedros, yeni hastalık ve ölüm dalgalarına neden olan başka bir varyant tehdidinin devam ettiğini söylüyor. Ayrıca, daha da ölümcül potansiyele sahip başka bir patojenin ortaya çıkma tehdidi hâlâ var ve buna hazırlıklı olmamız gerekiyor.

Dr. Tedros bir sonraki salgına “X Hastalığı” (X Hastalığı) adını verir. Bunun nedeni, salgının şu anda keşfedilmemiş bir mikroorganizmadan kaynaklanmış olabileceğidir.

Kısacası bu uyarı, Dünyanın X Hastalığına şimdiden hazırlanması için bir alarm olarak alınabilir. Çünkü COVID-19’a çok iyi hazırlandığımız söylenemez.

haber-marmaraereglisi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu