Haber

Diyarbakır Molla Gürani İlköğretim Okulu Gençler Spor Tırmanma Türkiye Şampiyonası’nda takım olarak şampiyon oldu.

25-26 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasında Aydın ilinde Türkiye’den 35 okul ve 240 sporcu katıldı. SporKüçükler Tırmanma Türkiye Şampiyonası’nda Diyarbakır Molla Gürani İlköğretim Okulu kız ve erkeklerde takım halinde Türkiye birincisi olarak Türkiye birincisi oldu.

Ortaokul Küçükler Küçükler Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonası maçları Aydın’da yapıldı. Türkiye’den 35 okul ve 240 sporcunun katıldığı ‘Gençler Tırmanma Türkiye Şampiyonası’nda Diyarbakır Molla Gürani İlkokulu takımı şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Diyarbakır Dağcılık İl Temsilcisi Abdurrahim Ekin yaptığı açıklamada, şampiyonayı kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ekin, “Yaklaşık 4 yıl öncesine kadar çalışma alanı ve spor yapacak yer bulmakta zorlandığımız o günlerde Molla Gürani İlkokulu Müdürü Oya Neşe Ekin, okulun bodrum katındaki bu etkinlikleri kendi imkanlarıyla yapabileceğimizi söyledi. kişisel girişimler İl Temsilcisi olarak küçük bir çalışmamız var Tırmanma duvarı yaparak idmanlara başladık.Bugün yaşanan bu şampiyonluk bodrumda gelen mutluluk oldu.Bir diğer gururumuz da 5 sporcuyu Türkiye Dağcılık Milli Takımına kazandırmış olmamız oldu. Aydın ilinde düzenlenen Okul Sporları Türkiye Tırmanma Şampiyonası’na Türkiye’den 35 okuldan 240 sporcu katıldı.Diyarbakır molla Gürani İlkokulu olarak 2018’de kız ve erkeklerde takım olarak Türkiye birinciliği elde ederek bir Türkiye şampiyonu olmanın gururunu yaşıyoruz. Gençler Türkiye Şampiyonası – DİYARBAKIR

derebucakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu