Haber

Devlet Bahçeli’den fetih mesajı: Fetih başka bir işgaldir

MHP lideri Devlet Bahçeli, İstanbul’un Fethi nedeniyle Twitter hesabından bir mesaj yayınladı.

Bahçeli’den yaptığı mesajda, “İstanbul’un Fethi, muhteşem bir dirilişin, dünyada derin izler bırakmış muhteşem bir atılımın işaretidir.” BENaffını kullandı.

Devlet Bahçeli’nin paylaştığı açıklama şu şekilde;

“Fetih başka bir işgaldir”

“Fetih başka bir meşguliyet oburluğudur. Fikrin diğer fitne olduğu gibi. Fetih bir gönül hareketidir, bir medeniyet işidir, bir aşk vasfıdır. Özünde maddi ve maneviyatla yoğrulmuş yüksek bir akıl ve ahlak vardır. İstanbul’un Fethi, dünyada derin izler bırakmış muazzam bir eylemdir, yeniden dirilişin bir işaretidir, süper bir atılımdır.

Türk milletinin 570 yıl önce uzun bir hazırlık süreci sonucunda hak ettiği şekilde başardığı İstanbul’un Fethi, büyük dedemiz Ertuğrul Gazi ile başlayan jeopolitik sıçrama ve stratejik büyüme, Türk Milleti’nin doğuşu ve doğrultu için bir kuluçka vazifesi görmüştür. küresel bir imparatorluk.

İstanbul’un Fethi ile birlikte Türklerin Orta Asya’dan başlayan vatan edinme gayesi daha da temellenmiş ve akabinde yön mutlaka Avrupa’ya çevrilmiş ve imparatorluğun egemenlik ufku genişlemiştir. Fetih aynı zamanda İkinci Mehmet’i “Fatih” yapan temel bir millî şuurun taşındığı miras ve vesayet sözüdür.

“Türk milleti dünyanın ender milletlerinden biridir”

Fetih ile birlikte Osmanlı Devleti; Barışı, güvenliği ve adaleti arayan mazlumlar için adaletin ve huzurun simgesi olmuş, kıtaları hoşgörü ve merhametle kucaklamıştır. Nitekim İstanbul’un fethinden 570 yıl sonra fetih ruhuyla yeni bir Türk asrının ilk adımı atılmıştır.

Türk milleti dünyada fatihler üreten, fetih şuurunu canlı tutan sayılı milletlerden biridir. Bu insan özü ve zenginliği gerçeği, tarihin akışını zamansız bir nitelikle değiştirecek yetenek ve karaktere sahiptir. Fetih mührü ile varlığını kuşatan İstanbul, Türk-İslam medeniyetinin incisi, prestiji ve ebedi gururudur.

İstanbul’u dünyanın en büyük Türk şehri yaparak tarihe damgasını vuran mübarek Fatih Sultan Mehmet’imize, fethinde görev alan kahraman askerlerimize, aziz ecdadımıza ve aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhlarının şad olmasını ve mekanlarının Cennet olmasını diliyorum. Fetihimizin 570. yıl dönümünün hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

agacoren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu