Haber

Depremde hayatını kaybedenler için dualar

KO-MEK kursiyerleri Ramazan ayında okudukları Kur’an-ı Kerim-i Kerim’in dualarında Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenleri unutmadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları (KO-MEK) Kur’an-ı Kerim Kursiyerleri, Ramazan ayında İslam’da değerli bir yere sahip olan ve 14 asırdır devam eden kısas geleneğini sürdürüyor. KO-MEK kursiyerlerinin kurs merkezlerinde görev yapan Kur’an-ı Kerim eğitmenleri eşliğinde ramazanın ilk gününden itibaren okunan cevaplar için dua etmeleri de ihmal edilmedi. Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıda hayatını kaybeden vatandaşlar dualarda unutulmadı.

OKUMA DEVAM EDİYOR
Kur’an-ı Kerim eğitimi verilen tüm kursun merkezinde karşılıklı okumalar yapılmaktadır. Kur’an-ı Kerim Okuma Kursiyerleri Ramazan ayı sonuna kadar okumaya devam edecek. KO-MEK kurslarında toplam 550 cevap kursiyerler tarafından okunacaktır. Kur’an-ı Kerim okuma eğitimi almış tüm kursiyerler okumalara katılmaktadır.

DEPREMDE ÖLENLER İÇİN DUA

Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle gönüller bir kez daha Kur’an-ı Kerim zilleriyle şenlenirken, bu yıl Kahramanmaraş depremleri vesilesiyle farklı bir atmosferde gerçekleşti. Yüce kitabımızla birlikte olan gönüller, karşılıklılık geleneği ile ortaya çıkmanın ve Hatmi Şerif’i birlikte okumanın hazzını her zaman yaşarlar. Kıraatlerin duaları da mübarek Kadir gecesinde mescitlerde kılındı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

seyhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu