Haber

CHP’ye Bir Saldırı Daha: ‘Bu Saldırılar Bizi Yıldıramaz’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Seyrantepe’de CHP İstanbul İl Başkanlığı’na silahlı baskın düzenlendiğini duyurdu. Bu akının ardından Bursa’da CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı binasının duvarına sprey boya ile ‘CHPKK İşbirlikçisi Kemal’ yazıldı. CHP İl Başkanı Turgut Özkan, eylemin demokrasiye saldırı olduğunun altını çizdi.

Nilüfer’in Fethiye İlçesi’nde gece yarısı CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı önüne gelen iki kişi, sprey boya ile duvara ‘CHPKK İşbirlikçisi Kemal’ yazdı. Sabah yazılarını gören parti yönetici ve yetkilileri durumu polise bildirdi. Gelen polis ekipleri, güvenlik kamerası kayıtlarını izleyerek tespit ettikleri 2 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, partisinin terör örgütüyle ilişkilendirilerek yapılan bu saldırının kabul edilemez olduğunu belirterek, “Ülkemizde geçmiş dönemlere baktığımızda bu tür durumların fayda sağlayacağı bir süreç yaşanmadı.”

Geçtiğimiz haftalarda ilçe binasının karşı tarafında bulunan pankartın bir falcata ile zarar gördüğünü belirten Yılmaz, polisin kamera görüntülerinden kimliği belirlenen 2 kişiyi aradığını söyledi.

CHP İl Başkanı Turgut Özkan da saldırıdan rahatsız olduklarını belirterek, “Güvenlik güçleri bu işi takip edecek. Biz de takipçisi olacağız. Bunu demokrasiye saldırı olarak görüyoruz. Bu saldırılar bizi yıldıramaz. Biz kurtaracağız” dedi. 14 Mayıs seçimlerini kazandıktan sonra ülkemizi bu atmosferden kurtardık.” Onlar adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Umarım failleri bir an önce bulunur ve hak ettikleri cezayı alırlar” dedi.

habermidyat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu