Haber

CHP Milletvekili Aşkın Genç, Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek’e yanıt verdi

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in sözlerine, “Asıl hedef fiyat istikrarı… Tekerleği yeniden icat etme çabası yok.” Ülkede hukukun, demokrasinin ve adaletin de yaşaması gerekiyor. ‘Tekerleği yeniden icat etmiyoruz’ diyor. Keşke bu ifadeleri Sayın Cumhurbaşkanına karşı kullansaydı. Maalesef Sayın Cumhurbaşkanımız son 3 yıldır ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ diyerek tekerleği yeniden icat etmeye çalışıyor. “Bu bilgiyi Başkana iletmesini şiddetle tavsiye ediyorum.”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) dün olağan kurul toplantısında yaptığı konuşmada; Temel amaç fiyat istikrarıdır. Fiyat istikrarının olmadığı yerde öngörülebilirlikten söz edilemez. Bunu başaramazsanız hiçbir zaman istediğiniz kalitede, sürdürülebilir ve rekabetçi bir sektör olamayacak, yalnızca geçici ve dönemsel kazanımlar olacaktır. Kalıcı ve yüksek büyümenin tek şartı; fiyat istikrarı… Enflasyonu düşürme programının çerçevesi kolaydır. Tekerleği yeniden icat etme çabası yok. “Uluslararası normlar böyledir” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, bugün Bakan Şimşek’in açıklamasına yanıt vererek, “Maalesef Sayın Cumhurbaşkanımız son 3 yıldır ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ sözüyle tekerleği yeniden icat etmeye çalışıyor. Bu bilgiyi Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Maliye’ye iletmesini şiddetle tavsiye ediyorum.” “Bakan’a aittir” dedi. Şimşek şunları söyledi:

“Hazine ve Maliye Bakanımız dün katıldığı İSO Meclis toplantısında ‘Fiyat istikrarının olmadığı ülkeler öngörülebilir ülkeler değildir’ dedi. Biz de ona katılıyoruz. Fiyat istikrarının sağlanması ve enflasyonun düşürülmesi gerekiyor. Ama sadece enflasyonu düşürmek yetmez. Fiyat istikrarını sağlamak için bu yeterli. Bu ülkede hukukun, demokrasinin ve adaletin de yaşanması gerekiyor. ‘Tekerleği yeniden icat etmiyoruz’ diyor. Keşke bu ifadeleri Sayın Cumhurbaşkanına karşı kullansaydı.Maalesef Sayın Cumhurbaşkanımız son 3 yıldır ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ diyerek tekerleği yeniden icat etmeye çalıştı. “Maliye Bakanı’nın bu bilgiyi Cumhurbaşkanına iletmesini şiddetle tavsiye ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu