Haber

Bursa Yenişehir’de ‘tarihi’ utanç

Gürhan ADANA/Yenişehir memleketi (BURSA İGFA)
Yenişehir’deki tarihi kervansaraylar, camiler, çeşmeler ve yalıların zenginliğine dikkat çeken Dr. zarar vermeleri engellenmelidir.”

Boya ile yazı yazarak tarihi dokunun çeşitli işaret ve şartlarla bozulmasının önüne geçilmesi gerektiğini belirten Dr. Erol, “Bir milleti yok etmek, onun hafızasını yansıtan mimari eserleri yok etmekle de mümkündür. tarihi eserlere yapılan saygısızlığın temelinde bu saygısızlıkları yapanlar görüldüğünde uyarılmalı ve haklarında gerekli işlemler yapılmalıdır.”

Günümüze ulaşan tarihi eserlerin bölge halkı tarafından sahiplenilmesi ve korunması gerektiğine işaret eden Dr. Erol, şunları kaydetti: “İlçemizin merkez ve kırsal mahallelerinde eğitim gören tüm öğrencilere bu eserler hakkında yerinde bilgi verilebiliyor. eserler uygun havalarda tarihi yerlerimizin çevresine alınarak

İlçemizin tarihi ve kültürel değerleri hakkında ödüllü bilgilendirme yarışları düzenlenebilir. Yenişehir’i bilen uzmanlardan rehberlik hizmeti alınabilir. Tarihi sokaklarda kamera sayısı artırılmalı ve burada polis memurları daha fazla görülebilmelidir.”

Dr. Salih Erol, yetkililer ve yetkililerin talep etmesi halinde sistematik rehberlik ve destek vermeye hazır olduğunu sözlerine ekledi.

beysehir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu