Ekonomi

BoE, finansal sistem genelindeki stres testinin ikinci ayağını 2024’te gerçekleştirecek

İngiltere bankası ( BOE), bankaların, sigortacıların, piyasaların ve takas odalarının 10 gün boyunca faiz oranları ve riskli varlık fiyatlarını içeren şoklarla toplu olarak nasıl başa çıktıklarını incelemek için sistem çapındaki ilk stres testinin ikinci ayağına başlayacağını söyledi.

BoE, Haziran ayında ilk bölüm çapında voltaj testini veya sistem çapında araştırma senaryosunu (SWES) başlattığını ve bilgi toplamaya başladığını duyurdu.

Banka, kullandığı teorik şokların, ekonomilerin pandemik karantinalara girdiği Mart 2020’deki “nakit akışından” veya borç odaklı yatırımlar (LDI) sırasında Birleşik Krallık devlet tahvillerinin serbest düşüşünden daha şiddetli, geniş kapsamlı ve kalıcı olduğunu söyledi. ) Kriz geçen Eylül-Ekim aylarında yaşandı.

Yapılan açıklamada, “Senaryo aşamasının ikinci turunu 2024 yılına kadar gerçekleştirmeyi ve SWES bulgularına ilişkin nihai raporumuzu 2024 yılı sonuna kadar yayınlamayı planlıyoruz.”Söylendi.

BoE, büyük likidite talepleri olduğunda piyasa oyuncularının nasıl başa çıkacağını görmek istiyor. “Banka dışı finansal kuruluşlara yönelik bu turda, varsayımsal senaryomuzun bir sonucu olarak likidite ihtiyaçlarının nasıl değiştiğine ve buna yanıt olarak hangi eylemleri gerçekleştirdiklerine odaklanıyoruz.”söz konusu.

Forex Haber Merkezi

yenimahallehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu