Yaşam

Barbie, Ahlaki Değerlere Zarar Verdiği İçin Cezayir’de Yasaklandı

Geçen ay yayınlandı Barbie Vizyona girmesinden haftalar sonra dünya çapında sinemalarda gişe rekorları kırmaya devam ediyor. Ancak şimdi gelen bilgiler, Greta Gerwig’in yapımının artık bir ülkede gösterilemediğini ortaya koyuyor.

Cezayir Kültür Bakanı, ülke sinemalarından Barbie’nin hemen vizyona gireceğini duyurdu. çekilmesi istendi. Film Cezayir’de üç hafta boyunca gösterildi ve tahmini 40.000 izleyiciye ulaştı. Hatta çıkışından bu yana her gün tüm biletlerin tükendiği söylendi.

Cezayir, sinemanın eşcinselliği teşvik ettiğini ve ahlaki bedeller ödediğini söylüyor

Cezayirli yetkililer, Barbie’nin yasaklanma sebebinin “manevi değerlere zarar vermesi” olduğunu belirtti. Reuters’a konuşan bir yetkili, sinemanın eşcinselliği destekler ve Cezayir dini ve kültürel inançlarına uymaz.katma.

Cezayir, emsal nedenlerle Barbie’ye yasak koyan ilk ülke değil. Daha erken Kuveyt Ülkenin toplumuna ve sistemine uymayan fikirleri nedeniyle sinemayı yasakladı. Lübnan’dan da böyle bir kararın gelebileceği konuşuluyordu.

Başrollerini Margot Robbie ve Ryan Gosling’in paylaştığı, ikonik bebek Barbie’yi beyaz perdeye taşıyan yapım, bu tarz haberlerine rağmen başarısını sürdürüyor. Sinema, dünya çapında 1.187 milyar dolar kar elde etmeyi başardı. Böyle devam ederse çok yakında Warner Bros.’un gişede en başarılı filmi olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu