Haber

Balıkesir’de Barış Harekatı: 3 Şüpheli Gözaltına Alındı, 1 Ruhsatsız Silah Ele Geçirildi

Balıkesir’de polis ekipleri, “Ulusal Güvenlik, genel sağlık ve kamu düzeni ile kamu düzenini sağlamak, suç veya kabahat işlenmesini önlemek, şüpheli ve aranan kişileri yakalamak, suç unsurlarını yakalamak” amacıyla gece boyunca il genelinde ‘Barış’ operasyonu gerçekleştirdi.

Operasyonlarda hırsızlık suçundan aranan 3 şüpheli gözaltına alınırken, 1 adet ruhsatsız silah ele geçirildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, “Milli Güvenlik, genel sağlık ve kamu düzeni ile kamu düzenini sağlamak, suç veya kabahatlerin işlenmesini önlemek, şüpheli ve aranan kişileri yakalamak ve suç unsurlarını yakalamak” amacıyla gece 21.30-23.00 saatleri arasında, halka açık dinlenme ve eğlence yerlerinde. Kamu düzeni, parklar ve güvenlik hizmetleri, açık alkol satan ve hizmet veren tüm alkollü mekanlar, Dernek ve Kurumsal Mahalleler, Toplumsal Tesisler, Kafeler, Kafeteryalar, Kahvehaneler, Kahvehaneler, Elektronik Kumarhaneler dahil olmak üzere 88 grup ve 283 işçinin katılımıyla yürütülmektedir. Trafiğin yoğun olduğu yerler ve farklı başlangıç ​​noktaları. Bahçelerde, meydanlarda, alanlarda, terkedilmiş yerlerde, istasyon ve terminallerde ‘Trafik ve Huzur’ uygulamasında; 1.295 kişi sorgulanırken, hırsızlık suçundan aranan 3 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 1 adet ruhsatsız silah ele geçirildi.

Trafik denetimlerinde bin araç denetlenirken, 78 araç sürücüsüne 147 bin 898 TL idari para cezası uygulandı, 12 araca ise trafikten men cezası verildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu