Haber

Anagold’dan ilk açıklama

Erzincan’ın İliç ilçesindeki Çöpler Altın Madeni’nde meydana gelen heyelanın ardından Anagold Madencilik açıklama yaptı.

Açıklamada, “13 Şubat Salı günü saat 14.28 sıralarında Anagold Çöpler Altın Madenimizdeki yığın liçi sahamızda meydana gelen kaymadan dolayı büyük üzüntümüzü paylaşmak isteriz.” denildi.

“İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte en önemli önceliğimizin çalışanlarımızın ve yüklenicilerimizin sağlığı ve güvenliği olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Yaşanan bu trajik olayın hemen ardından derhal bölgedeki çalışanlarımızla iletişime geçerek acil durum planımızı devreye soktuk ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını bilgilendirdik. Anagold acil müdahale ekiplerine ve AFAD birimlerine yapılan acil bildirimin hemen ardından olayın yaşandığı bölgede gerekli güvenlik önlemleri alınarak, tüm müdahaleler için hızlı bir şekilde harekete geçildi.

Tüm faaliyetlerinde çalışan sağlığı ve güvenliğini odağına alan bir kuruluş olarak bu zor günlerde hem çalışanlarımızla hem de paydaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. Bu trajik olayın etkilerini en aza indirmek için gerekli tüm adımları atmaya devam ederken, olayın bir an önce aydınlatılması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.

“Şeffaflık ilkemiz kapsamında gelişmeler hakkında her zaman gerekli mercileri ve kamuoyunu bilgilendireceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

(HABER MERKEZİ)

kocaalihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu