Haber

Adıyaman Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, Kurban Bayramı öncesi açıklama yaptı

Adıyaman Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban kesimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Adıyaman Müftüsü Mevlüt Haliloğlu, Müslüman, zeki, buluğ çağına ulaşmış, maddi imkânları bulunan yerleşik kişilerin kurbanı keseceğini vurgulayarak, bu ibadetin dini açıdan çok değerli olduğuna işaret etti.

Müftü Haliloğlu, “Müslümanın kurban kesmesinin mali durumu şöyledir: Kurban Bayramı geldiğinde, temel ihtiyaçlarından başka 81 gram altını ve her an vermesi gereken borçları varsa. veya bu değerde dövizi, tahvili veya birikimi varsa feda etmesi gerekir.

TDV, yurt içinde ve yurt dışında kurban kesmek isteyen vatandaşlarımızın kurbanlarını vekaleten katletmektedir. TDV bu yıl yurt içinde 5 bin 950 TL, yurt dışında ise 2 bin 750 TL kurban bedeli belirledi. TDV 150 ülkede faaliyet göstermektedir. Vakıfların aldığı kurbanlarla yılda bir et yiyebilecek kadar fakir ülkeler var.

Diyanet İşleri Başkanımızın yaptığı açıklamada, Ülkede katledilen mağdurların deprem bölgelerinde daha pahalı hale getirilmesini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızdan hem bu dini görevi yerine getirmelerini hem de fakirlere göz kulak olmalarını istiyoruz. İl ve ilçelerdeki yetkililere makbuz karşılığında kurban bağışlayabilirler. Anlaşmalı bankaların hesaplarından da para transferi yapabilirler” dedi.

haber-gerede.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu