Haber

ABD ve PKK/YPG’nin ortak tatbikatını yönetti: Muhammed Azo etkisiz hale getirildi!

FLAŞ HABER:Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye’deki operasyonlarını aralıksız sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıl MİT’in hedef aldığı ancak operasyondan yaralı olarak kurtulan ‘Şibli Derik’ kod adlı Muhammed Azo, PKK/YPG tarafından tedavi için yurt dışına gönderildi.

Teröristin Derik’e döndüğünün öğrenilmesi üzerine harekete geçildi ve uygun zaman belirlendi.

Saha casusları Şibli Derik’i her yerde arıyordu, Derik’e döndüğü öğrenilince harekete geçildi. Uygun zaman belirlendi ve düğmeye basıldı.

Operasyonla terörist Azo etkisiz hale getirildi.

ESAS HEDEFİMDİ

Şırnak’ın Cizre-Silopi yolu üzerindeki 1’inci Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Yakacık Polis Karakolu’na 02 Şubat 2022’de tanksavar füze saldırısı düzenleyen Şibli Derik kodlu Muhammed Azo ve Er Tarık Tarcan’ın şehadeti, 20 gün Terhis olmadan önce 3 askerimizin şehit olmasıyla sonuçlandı. Yaralanmasıyla sonuçlanan eylemin faili ve MİT’in öncelikli hedefiydi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre terörist Azo, Türkiye’ye karşı işlediği terör suçları nedeniyle birçok önlem alarak faaliyet gösteriyordu. Ancak aldığı önlemler onun sonunu engelleyemedi.

ABD VE PKK/YPG’NİN ORTAK TATBİKATINI YÖNETTİ

Güvenlik güçlerine yönelik eylemlerde bulunan terörist Azo, örgüt içinde tugay subayı olarak görev yaparken, 7 Eylül 2022’de Suriye’nin Derik kentinde ABD güçleri ve yaklaşık 250 PYD/PYD/’nin katıldığı ortak tatbikatın uyum subayı olarak görev yaptı. YPG’liler katıldı ve ABD askerleriyle samimi bir şekilde poz verdi.

KAYNAK: TRT HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu